ادبیات نظری تحقیق ارزشیابی سهام عادی ، روش ها و تکنیک های ارزشیابی (فصل دوم)

مشخصات فایل مورد نظر در مورد ادبیات نظری تحقیق ارزشیابی سهام عادی ، روش ها و تکنیک های ارزشیابی (فصل دوم) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
ادبیات نظری تحقیق ارزشیابی سهام عادی ، روش ها و تکنیک های ارزشیابی (فصل دوم)|32018723|dmzدانلود ادبیات نظری تحقیق ارزشیابی سهام عادی ، روش ها و تکنیک های ارزشیابی (فصل دوم )
در 21 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

مقدمه

یکی از مسایل مهم در حوزه بورس اوراق بهادار ، قیمت سهام مورد مبادله شرکت های پذیرفته شده در بورس و برآورد ارزش ذاتی آنها می باشد، زیرا قیمت ها به عنوان سیگنالی در هدایت حجم نقدینگی و موثر در تخصیص سرمایه می باشند، که در صورت تطابق با ارزش ذاتی سهام به ابزار قدرتمندی در تخصیص کارآمد منابع تبدیل می گردند(عزیزیان،1385،85).
در موقع انتخاب سهام ، بهترین موضوع برای فرد سرمایه گذار این است که چه مبلغی را برای هر سهم عادی پرداخت نماید. تعیین دقیق مبلغ پرداختی برای هر سهم احتیاج به تجزیه و تحلیل های وسیعی دارد.
هدف اصلی از تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری ، محاسبه ارزش فعلی عایدات آتی هر سهم است. در بورس های کارا تعیین ارزش واقعی هر سهم (ارزش فعلی عایدات آتی) به راحتی امکان پذیر است. در بازار کارای سرمایه تمام اطلاعات مربوط به اوراق بهادار در قیمت بازار این اوراق منعکس است و هر اطلاعات جدیدی که به بازار می آید، سریعاً قیمت اوراق بهادار را تحت تاثیر قرار می دهد. در این بازارها ، امکان دستیابی به بازده غیر عادی وجود ندارد و بازده سرمایه گذاری متناسب با ریسک مربوط به آن است(فولر،1987،96) .
انتخاب سهام در بازار کارا بسیار آسان است، زیرا قیمت سهام تفاوت بسیار ناچیزی با ارزش ذاتی آن دارد. در این بازار با توجه به روحیات سرمایه گذار نسبت به ریسک پذیری ، سهام انتخاب می گردد و سرمایه گذار این اطمینان خاطر را دارد که برای سهام خریداری شده بیشتر از قیمت واقعی آن مبلغی پرداخت ننموده است. بنابراین ضرورتی برای انجام تجزیه و تحلیل های اساسی احساس نمی شود. به قول برخی صاحبنظران ، در بازار کارا بهترین شکل انتخاب سهام به صورت تصادفی است(جونز،1978، 97) .
در کشورهایی همچون ایران که بازار سرمایه آنها، کارا نیست، قیمت بازار اوراق بهادار با قیمت واقعی تفاوت قابل ملاحظه ای دارد. بنابراین شخص سرمایه گذار باید تجزیه و تحلیل های وسیعی جهت خرید سهام مورد نظر خود انجام دهد.
برقراری قیمت های منصفانه و منطبق بر ارزش ذاتی سهام، هدف مهمی است که نیازمند توسعه مدل های قیمت گذاری در بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار تهران می باشد عزیزیان( 1385) اولین و مهمترین عامل که در اتخاذ تصمیمات سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار فرا روی سرمایه گذار قرار می گیرد، عامل قیمت است عبادزاده (1378). در بورس اوراق بهادار تهران برای قیمت گذاری و ارزشیابی سهام بطور عمده از روش ضریب P/E استفاده می شود.


فهرست مطالب به شرح زیر می باشد :
1-2 مقدمه
2-2 ارزشیابی سهام عادی
1-2-2 روش ارزش فعلی
1-1-2-2 نرخ بازده مورد انتظار برای سهام عادی
2-1-2-2 جریانات نقدی مورد انتظار برای سهام عادی
3-1-2-2 مدل تنزیلی سود تقسیمی
2-2-2 روش ضریب قیمت به سود هر سهم
1-2-2-2 عوامل تعیین کننده در ضریب قیمت به سود هر سهم (P/E)
2-2-2-2 ضریب قیمت به سود هر سهم و نرخ بهره
3-2-2-2 کدام روش مناسب است؟
3-2 سایر روش ها و تکنیک های ارزشیابی
1-3-2 نسبت قیمت به ارزش دفتری
2-3-2 نسبت قیمت به فروش
4-2 نسبت PEG
1-4-2 نسبت PEGچیست؟
2-4-2 نرخ رشد
5-2خلاصه فصل
منابع


پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

مطالب دیگر:
بررسی و مطالعه صلاحیت دیوانعالی كشور امریكا و مسئله تراكمبررسی و مطالعه طبقه بندی اطفال بزهكار در نظام كیفری انگلستانبررسی طراحی شاخص های ارزیابی اقتصادیبررسی سیماى امام حسن عسكرى (ع) بر اساس کتاب بحارالانوار و اصول كافىبررسی اجزا و اصول و عملکرد و طرز کار آسانسوربررسی انواع عوامل موثر در تخریب بناها و بافت های شهریبررسی جامع ویژگی ها و خواص دارویی و کاربرد گیاه دارچین و بررسی گیاهشناسی و فارماكوگنوزی دارچینبررسی زندگینامه و ویژگی های حضرت فاطمه ، بسیار جامعبررسی اتفاقات فتح مكه توسط پیامبردانلود پاورپوینت اکسس ( Microsoft Access )بررسی تاریخچه و اتفاقات ماجرای فتح مکهبررسی تاریخچه و طرح های فرش و قالیبافی در شهر ورامیندانلود پروپوزال و پیشینه تحقیق در خصوص تعلیم و تربیت و هدایت تحصیلی و مشاورهبررسی فرآیند و روشهای سخت كاری سطحی بویژه نیتراسیون پلاسمایی و كاربرد آن در صنعت خودروبررسی فن آوری اطلاعات ـ ارتباطات و مبادله اطلاعات بین سیستمهابررسی و مطالعه قاعده سابقه در حقوق انگلیس و كامن لوبررسی قانون بقای بار الكتریكیقرآن‏شناسی از دیدگاه امام خمینی(ره)بررسی كاربرد كامپوزیت‌های FRP در سازه‌های بتن آرمه و بررسی دوام آنهابررسی هنر كاشی كاری در ایران و بررسی انواع مختلف کاشی های مورد استفاده در معماری ایرانی